CHS hipertóniával


Teljes betegtájékoztató Termékleírás A Neo Citran CHS hipertóniával köptetővel megfázás, meghűlés és influenza tüneteinek rövid távú kezelésére szolgál. A Neo Citran Max köptetővel kizárólag felnőttek és 16 éves vagy annál idősebb serdülők számára javasolt.

Figyelmeztetés: A készítmény alkalmazásának időtartama ne haladja meg a 10 napot. Orvosi ellenőrzés javasolt abban az esetben, ha a készítmény alkalmazása során a betegség tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy súlyosbodnak. A kezelés ideje alatt szedett egyéb gyógyszerek Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is. Kérjük, feltétlenül kérje ki a kezelőorvos, vagy a gyógyszerész tanácsát, ha: metoklopramidot, kolesztiramint, nizatidint, kloramfenikolt, szalicilamidot, zidovudint, altató- vagy nyugtatószert, atropint, fenitoint, szívelégtelenség kezelésére szolgáló digitálisz tartalmú gyógyszereket, vérnyomáscsökkentőket béta-receptor blokkolókvéralvadás gátló gyógyszereket szed.

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri. Betegtájékoztató 1. Milyen típusú gyógyszer a Neo Citran Max köptetővel és milyen betegségek esetén alkalmazható? A Neo Citran Max köptetővel megfázás, meghűlés és influenza tüneteinek rövid távú kezelésére szolgál.

TISZTELT ÉRDEKLŐDŐK!

Hogyan fejti ki hatását a Neo Citran Max köptetővel? A Neo Citran Max köptetővel három hatóanyagot tartalmaz: — a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító.

CHS hipertóniával

Az orrnyálkahártya duzzanatának csökkentése révén megszünteti az orrdugulást és könnyebbé teszi a légzést. Tudnivalók a Neo Citran Max köptetővel alkalmazása előtt Ne alkalmazza a Neo Citran Max köptetővel port: - ha allergiás a paracetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, a gvajfenezinre vagy a gyógyszer 6.

Ez a jelentés összefoglalja a 15 csecsemő és gyermek, akinek későbbi alvásfüggő hipoventilációjának következménye a klinikai előzmény, diagnosztikai értékelés, kezelés és eredmény. Négy csecsemő központi hipoventilációs szindrómával CHS volt súlyos alvásfüggő aszfxiával és az akut légzési elégtelenséggel; végül mindegyiket frenikus ideg ingerléssel kezeltük. Egy alveoláris hipoventilációs szindrómás beteg, egy kevésbé súlyos szellőzési hiány, mint a CHS, súlyos pulmonalis hipertóniával és végül a légzőszervi stimulánsok tüneti enyhülése ellenére meghalt.

Paracetamolt tartalmaz. NE alkalmazza más paracetamol-tartalmú készítményekkel együtt! Súlyos májkárosodás alakulhat ki, ha túllépi a paracetamol maximális napi adagját. Általánosságban, a fájdalomcsillapítók rendszerinti alkalmazása, különösképpen több fájdalomcsillapító kombinációban történő alkalmazása tartós vesekárosodást okozhat, növelve a veseelégtelenség kockázatát. A gyógyszer alkalmazásának ideje alatt ne fogyasszon alkoholos italokat. Ne alkalmazza együtt más, köhögés, megfázás vagy orrdugulás elleni készítménnyel.

Forduljon orvoshoz, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri. A Neo Citran Max köptetővel alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével: - ha szív-és érrendszeri problémája van, — ha veseproblémája van, — ha prosztata-megnagyobbodása van, mivel vizelet-visszatartás vagy vizelési nehézség állhat fenn Önnél, — ha vérkeringési problémája van például Raynaud-szindróma— ha enyhe sárgaság áll fenn Önnél Gilbert-szindróma— ha glükózfoszfát-dehidrogenáz-hiány áll fenn Önnél enzimhiány— ha a vörösvértestek kóros pusztulása áll fenn Önnél hemolitikus anémia— ha CHS hipertóniával állapotban van vagy krónikusan alultáplált, — ha Önnél krónikus köhögés, asztma vagy tüdőtágulat tüdőbetegség áll fenn.

Gyermekek és serdülők A készítmény nem alkalmazható 16 év alatti gyermekek és serdülők esetében illetve olyan 16 és 18 év közötti serdülők esetén, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.

Egyéb gyógyszerek és a Neo Citran Max köptetővel Ne alkalmazza a Neo Citran Max köptetővel port, ha jelenleg az alábbiakat szedi: — a depresszió és a Parkinson-kór kezelésére alkalmazott monoamino-oxidáz-inhibitorok MAOI-kvagy a depresszió kezelésére alkalmazott triciklusos antidepresszánsok vagy ha az elmúlt 14 CHS hipertóniával szedett ilyen készítményt.

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről, különösen az alábbiakról: — a szívelégtelenség és a rendellenes szívritmus kezelésére alkalmazott gyógyszerek digoxin és más szívglikozidok. A Neo Citran Max köptetővel egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal Ne igyon alkoholt, amíg a gyógyszert alkalmazza!

Ez a gyógyszer étkezéstől függetlenül bevehető.

CHS hipertóniával

Terhesség és szoptatás Ne alkalmazza a Neo Citran Max köptetővel port, ha terhes, vagy ha szoptat! A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre Ez a készítmény szédülést okozhat. Ha szédül, ne vezessen gépjárművet, illetve ne kezeljen gépeket.

CHS hipertóniával

A Neo Citran Max köptetővel az alábbiakat tartalmazza: - Szacharóz: CHS hipertóniával kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos CHS hipertóniával érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert.

Adagonként 2 g szacharózt tartalmaz, amit diabétesz mellitusz cukorbetegség esetén figyelembe kell venni. A készítmény lebomlásakor fenilalanin képződik, ezért alkalmazása fenilketonuriában szenvedő betegek esetében ártalmas lehet.

Hogyan kell alkalmazni a Neo Citran Max köptetővel port? A gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Az készítmény ajánlott adagja: 50 kg feletti felnőttek, időskorúak és 16 éves vagy annál idősebb serdülők: - Egy tasak óránként, szükség szerint. Tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri.

A készítmény nem alkalmazható olyan felnőttek, időskorúak és 16 éves vagy annál idősebb serdülők esetében, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.

Az itt feltüntetett adagot ne lépje túl. Alkalmazása gyermekeknél és serdülőknél A készítmény16 évesnél fiatalabb gyermekek és serdülők esetén nem alkalmazható. A készítmény nem alkalmazható olyan 16 és 18 év közötti serdülők esetén, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot. Májbetegek Károsodott májműködésű betegeknél az adagot csökkenteni kell, vagy az egyes adagok között több időnek kell eltelnie. A gyógyszer alkalmazása előtt kérjen CHS hipertóniával kezelőorvosától. A napi maximális adag nem haladhatja meg a CHS hipertóniával órán belüli 2 tasakot az egyes adagok bevétele között legalább 8 óra eltelt idő szükséges.

Vesebetegek Veseelégtelenségben szenvedő betegeknél az egyes adagok között több időnek kell eltelnie.

egyedi menü

A gyógyszertárakban a megfelelő készítmények elérhetőek. Szájon át történő alkalmazásra. Egy tasak tartalmát fel kell oldani egy bögrényi forró, de nem forrásban levő vízben kb. Akkor kell meginni, ha az oldat elfogadható hőmérsékletűre hűlt, de még meleg. A por feloldódása után az oldat opálos sárga színű, citrom és mentolillatú, nagyobb szemcséktől mentes.

Ha az előírtnál több Neo Citran Max köptetővel port alkalmazott Ha a gyógyszerből véletlenül túl sokat vett be, azonnal forduljon orvoshoz, még akkor is, ha jól érzi magát, mivel fennáll a késői, súlyos májkárosodás kockázata. Ha elfelejtette alkalmazni a Neo Citran Max köptetővel port Ha egy adagot elfelejt bevenni, vegye CHS hipertóniával amint eszébe jut, kivéve, ha már közel van a CHS hipertóniával adag bevételének ideje.

Ezután folytassa a kezelést az ajánlottak szerint. Két adag között mindig hagyjon legalább 4 órás időszakot eltelni. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika I1F-MC-RHCD Multicentrikus, kettős vak, randomizált, placebokontrollos vizsgálat az ixekizumab biztonságosságának, tolerálhatóságának és hatásosságának értékelésére éves, közepesen súlyos és súlyos plakkos pszoriázisban szenvedő betegeknél III. Belgyógyászati Klinika M Az azacitidinnel kombinált venetoklax és az azacitidin kezelés randomizált, kettős-vak, placebo-kontrollos összehasonlító vizsgálata akut myeloid leukémiában szenvedő, korábban nem kezelt betegeknél, akik nem alkalmasak a szokásos indukciós kezelésre III. Belgyógyászati Klinika CT-P13 1.

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Lehetséges mellékhatások Mint minden gyógyszer, így ez A magas vérnyomás kezelésének 3 foka gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. HAGYJA ABBA a Neo Citran Max köptetővel alkalmazását, és azonnal forduljon orvoshoz, ha az alábbiakat tapasztalja: - allergiás reakciók, ezen belül zihálás, légszomj, az arc vagy a száj bedagadása, — bőrkiütés ezen CHS hipertóniával csalánkiütés, viszketésbőrpír, — hámlás, hólyagok, sebek, fekélyek a szájban, — vérrel kapcsolatos problémák, ezen belül szokatlan vérzés vagy véraláfutás, — bőr vagy szem sárgás elszíneződése sárgaságmely májbetegségre utalhat.

A fenti mellékhatások ritkák ből legfeljebb 1-betegnél fordul elő vagy nagyon ritkák. Különösen a CHS hipertóniával bőrreakciók nagyon ritkák 10 ből kevesebb, mint 1 betegnél fordul elő. Az alábbi mellékhatások ritkán vagy nagyon ritkán fordulhatnak elő ből legfeljebb 1-betegnél fordul elő vagy 10 ből kevesebb, mint 1 betegnél fordul elő.

Ha az alábbiak bármelyikét észleli, tájékoztassa kezelőorvosát: — gyomorfájás vagy hasi panaszok hasmenés, hányinger és hányás — fejfájás vagy szédülés — magas vérnyomás, erős szívdobogás, gyors szívverés — alvászavar, nyugtalanság, idegesség, ingerlékenység vagy zavartság — CHS hipertóniával nehézség Ritka esetekben a májfunkciós tesztek eredményei vagy értékei kórosak lehetnek.

Mellékhatások bejelentése Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Bejelentkezés

Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban. Hogyan kell a Neo Citran Max köptetővel port tárolni? A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A tasakon és a dobozon feltüntetett lejárati idő Felh. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik. Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel.

CHS hipertóniával az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

CHS hipertóniával

A csomagolás tartalma és egyéb információk Mit tartalmaz a Neo Citran Max köptetővel? Tasakonként mg paracetamolt, 12,2 mg fenilefrin-hidrokloridot ami megfelel 10 mg fenilefrinnek és mg gvajfenezint tartalmaz.

Milyen a Neo Citran Max köptetővel külleme és mit tartalmaz a csomagolás? Csaknem fehér, szabadon folyó, nagy aggregátumoktól és szemcsés szennyeződésektől mentes por egyadagos tasakokban.